Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja w sprawie kwalifikacji wojskowej w 2020 roku na terenie powiatu parczewskiego.

24 stycznia 2020

Kwalifikacja wojskowa 2020 r.

Kwalifikacja Wojskowa 2020Informacja w sprawie kwalifikacji wojskowej w 2020 roku na terenie powiatu parczewskiego.

Podstawa prawna

1)  Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 października 2019 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. (Dz. U. poz. 1981).

2)  Zarządzenie Nr 21 Wojewody Lubelskiego z dnia 10 stycznia 2020 r. w sprawie Wojewódzkiego Planu Kwalifikacji Wojskowej, powołania Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej w Lublinie i powiatowych komisji.

Mirosław Bloch
Czytaj więcej o: Informacja w sprawie kwalifikacji wojskowej w 2020 roku na terenie powiatu parczewskiego.

Rozporządzenie nr 6 Wojewody Lubelskiego z dnia 22 stycznia 2020 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków

24 stycznia 2020

Rozporządzenie nr 6 Wojewody Lubelskiego z dnia 22 stycznia 2020 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów lubartowskiego, łęczyńskiego, parczewskiego i włodawskiego.

Wyznaczony został obszar zapowietrzony w gminie Sosnowica o miejscowości Stary Orzechów i Nowy Orzechów.

Powiększony został obszar zagrożony w gminie Sosnowica: Lejno, Komarówka, Zienki, Górki, Sosnowica, Libiszów, Zbójno, Pasieka, Bohutyn, Lipniak.

Powiększony został obszar zagrożony w gminie Dębowa Kłoda: Białka, Makoszka, Uhnin.

W gminie Parczew wyznaczony został obszar zagrożony w miejscowościach Tyśmienica oraz Babianka.

PCZK Parczew

Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP

23 stycznia 2020

CRP 01.2020W związku z obchodami 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, od 23 do 29 stycznia 2020 r., również na terenie powiatu parczewskiego, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, obowiązywać będzie 1 stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP.

Mirosław Bloch
Czytaj więcej o: Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP
Przejdź do - Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi Parczew – Siemień

Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi Parczew – Siemień

21 stycznia 2020

W dniu 17 stycznia 2020 roku Starosta Parczewski Jerzy Maśluch, Wójt Gminy Siemień Tomasz Kanak, Zastępca Burmistrza Parczewa Michał Bożym w obecności m.in. przedstawicieli władz samorządowych powiatu parczewskiego, gminy Parczew i gminy Siemień a także duchowieństwa, dokonali uroczystego otwarcia przebudowanej drogi powiatowej na odcinku Parczew - Siemień.

Wydział Organizacyjno-Prawny
Czytaj więcej o: Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi Parczew – Siemień
Przejdź do - Informacja

Informacja

15 stycznia 2020

Zarząd Powiatu w Parczewie informuje, że w dniu 17 stycznia 2020 roku o godzinie 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Siemieniu odbędzie się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 1250 L na odcinku Parczew – Siemień.

Wydział Organizacyjno - Prawny

„UWAGA! WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW - OBSZAR ZAGROŻONY”

9 stycznia 2020


     Tablice ostrzegawcze z powyższym napisem pojawiły się w powiecie parczewskim w gminie Sosnowica. Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla gospodarstw, w których jest hodowany drób.
    

Czytaj więcej o: „UWAGA! WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW - OBSZAR ZAGROŻONY”
Przejdź do - UWAGA PTASIA GRYPA WIRUS H5N8!

UWAGA PTASIA GRYPA WIRUS H5N8!

3 stycznia 2020

W związku z możliwością  wystąpienia na terenie Powiatu Parczewskiego w Gminie Sosnowica Wirusa HPAI ptasiej grypy, w dniu 2 stycznia 2020 r. w Urzędzie Gminy Sosnowica  zwołane zostało przez Starostę Parczewskiego Jerzego Maślucha posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Służby weterynaryjne wdrażają procedury zwalczania wirusa przewidziane w takiej sytuacji. Wszystkie służby i inspekcje we współpracy z weterynarią podjęły działania mające na celu zapobieganie dalszemu ewentualnemu  rozprzestrzenianiu się wirusa.

Wydział Organizacyjno - Prawny
Czytaj więcej o: UWAGA PTASIA GRYPA WIRUS H5N8!

Rozporządzenie Wojewody Lubelskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).

2 stycznia 2020

W załaczniu rozporządzenie Wojewody Lubelskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów lubartowskiego, łęczyńskiego i parczewskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Wojewoda Lubelski
Przejdź do - Kultura drogą do Niepodległości

Kultura drogą do Niepodległości

19 grudnia 2019

W Gminie Milanów w czasach wolnej Polski miały miejsce wydarzenia, które przyczyniły się do budowy społeczeństwa obywatelskiego. Inicjatorem tych wydarzeń była księżna Czetwertyńska i Pan Wertejuk. Chcąc przywrócić pamięć o nich i ich działaniach zrealizowaliśmy projekt "Kultura drogą do Niepodległości".

Stowarzyszenie Cichosz z Cichostowa
Czytaj więcej o: Kultura drogą do Niepodległości

Nabór wniosków w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III ” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2020

19 grudnia 2019

Informujemy, że Powiat Parczewski wstąpił w rolę realizatora  „Programu wyrównywania różnic między regionami III”  w roku 2020 zatwierdzonego do realizacji przez Zarząd PFRON.

Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych
Czytaj więcej o: Nabór wniosków w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III ” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2020

Transmisja on-line obrad XIII Sesji Rady Powiatu

18 grudnia 2019

Protokół z z pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości niezabudowanej położonej w Parczewie stanowiącej własność Powiatu Parczewskiego

17 grudnia 2019

     Protokół z pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości niezabudowanej położonej w Parczewie stanowiącej własność Powiatu Parczewskiego przeprowadzonego dnia 16 grudnia 2019 r. o godzinie 10 00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Parczewie.
Przetarg przeprowadziła Komisja przetargowa powołana przez Zarząd Powiatu w Parczewie uchwałą Nr 27/163/2019 z dnia 6 listopada 2019 r. w składzie:
Przewodniczący :  Anna Tarasiuk
Członkowie: Marta Kopiś, Anna Szymańska
     Przedmiotem przetargu była sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Parczewie przy ul. Broniewskiego i ul. Herberta, stanowiącej własność Powiatu Parczewskiego oznaczonej numerem ewidencyjnym działki 2792 o pow. 0,1334 ha i numerem działki 2790 o pow. 0,1512 ha, objętej księgą wieczystą nr LU1R/00011977/5 prowadzoną przez Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim.
     Nieruchomość w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Parczewa przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Przedmiot przetargu nie jest obciążony żadnymi roszczeniami osób trzecich i ograniczonymi prawami rzeczowymi i nie ma przeszkód prawnych w rozporządzaniu nim.

M.Kopiś
Czytaj więcej o: Protokół z z pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości niezabudowanej położonej w Parczewie stanowiącej własność Powiatu Parczewskiego
Przejdź do - V Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie

V Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie

11 grudnia 2019

27 listopada 2019 roku w Zespole Szkół  im. Stanisława Staszica w Parczewie odbył się po raz piąty Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski zorganizowany przez Joannę Szypulską, Agnieszkę Kowalską i Marię Drożdżyk. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Parczewskiego Jerzego Maślucha.

Tematem przewodnim tegorocznej rywalizacji było „Scarlett O’Hara – Przeminęło z wiatrem…”.

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie.
Czytaj więcej o: V Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie